:

ДОГЛЯД ЗА КЕРАМОГРАНІТОМ: ЯК ОЧИСТИТИ ПЛИТКУ ВІД ЗАБРУДНЕНЬ
11.02.2020

Догляд за керамогранітом: як очистити плитку від забруднень

Керамограніт – зносостійкий і довговічний матеріал, який потребує мінімального догляду. Але з огляду на те, що термін служби штучного каменю може перевищувати 50 років, а сам матеріал застосовують, в тому числі, і для облицювання громадських місць, покриття з керамограніту все ж потребують періодичного очищення. Ці прості поради допоможуть повернути плитці привабливий стан.

Сам по собі керамограніт не сильно забруднюється, чого не можна сказати про міжплиткові шви, які вбирають бруд сильніше, ніж плитка. І все ж не тільки на швах, а й на самому штучному камені можуть залишатись плями від побутових рідин, таких як вино, масло, соус або сироп, хімічних речовин – фарб, чорнил, мастил або парафіну, а також залишки будівельних сумішей: клею для плитки, фуги, шпаклівки, монтажної піни, гіпсу.

На плитці можуть бути сліди від взуття або автомобільних покришок, випадкові мітки від жувальної гумки або силіконового герметика, відмітини від лаку для нігтів і плями від фломастера. І перше, з чим, швидше за все, доведеться зіткнутися при використанні керамограніту, – необхідність очистити плитку від розчину і фуги після укладання.

Перше очищення плитки після укладання

Роботи з укладання керамограніту завершуються ретельним прибиранням. Якщо одразу не видалити сліди клею і фуги, вимити керамограніт через час буде складніше.

- Свіжі плями плиткового клею і фуги прибирають вологою губкою або ганчіркою, змоченою в теплій воді. Вже через 15-20 хвилин після затирання швів, коли склад трохи схопиться, поверхню плитки протирають від слідів будівельного розчину.

- Якщо пропустити цей момент, то через 1-2 дні для видалення слідів епоксидних затирок доведеться використовувати спеціальний очищувач. Плями і сліди цементу теж видаляють відповідними засобами на кислотній основі або найпростішими народними методами – харчовою содою і грубою кухонною губкою з твердою поверхнею. Після застосування очищувачів плитку обов'язково промивають чистою водою.

Для регулярного догляду кислотні засоби для керамограніту не підходять - вони можуть пошкодити міжплиткові шви. Але в разі необхідності (та при першому очищенні плитки) шов можна захистити від хімії, змочивши його попередньо невеликою кількістю води.

Регулярне чищення керамограніту

У повсякденному житті керамограніт очищають традиційними способами: пилососом і вологою ганчіркою або спеціальною шваброю і губкою. З побутової хімії використовують нейтральні й іноді лужні миючі засоби, а ось мильний розчин для очищення керамограніту не рекомендують. Він покриває поверхню плитки маслянистою плівкою, яка може стати середовищем для утворення цвілі.

Не підходять для регулярного догляду за керамогранітом і абразивні матеріали, такі як сантехнічні очисні пасти і порошки, а також металеві щітки і губки.
У громадських місцях бруд, що в'ївся, зазвичай очищають парогенераторами, миючими пилососами або прибиральними машинами.

Як видалити плями, що в'їлися, і складні забруднення

Сліди рідин та інші забруднення на поверхні плитки краще видаляти одразу після їхньої появи:

- Сліди харчових продуктів і неагресивних речовин органічного походження – всіляких страв, напоїв, соусів, рослинних і тваринних жирів, сиропів – видаляють вологою губкою або ганчіркою. Якщо необхідно, використовують соду або лужний мийний засіб.

- Залишків хімічних речовин – фломастерів, гуми, воску, лаку, смоли, фарб, клею, чорнил, мастил, жувальних гумок, силікону – позбуваються відповідним розчинником. Наприклад, використовують бензин або ацетон. Водорозчинні речовини, такі як водоемульсійна фарба або клей ПВА, звісно, видаляють водою.

- Сліди будівельних розчинів – вапна, шпаклівки, цементу, гіпсу, іржі – очищають, використовуючи відповідний мийний засіб на основі кислоти.

Використовувати засоби для чищення, що містять активну хімію, потрібно обережно, попередньо спробувавши їх дію на непримітній ділянці поверхні.

Найбільш зручні у використанні ­– матовий керамограніт і глазурована плитка із шорсткою поверхнею. Такі покриття найменш мазкі і очистити їх від бруду найпростіше.